Petroliștii au plecat, după antrenamentul din această dimineață, spre Polonia, acolo unde, până pe data de 3 iulie, se vor afla într-un stagiu de pregătire. În avionul care a dus delegația ploieșteană către Gdansk au urcat 23 de jucători, acestora urmând să li se alature la fața locului și alți fotbaliști.
Portari: Lukas Zima, Ștefan Georgescu și Ștefan Rădulescu
Jucători de câmp: Kilian Ludewig, Paul Papp, Cătălin Tolea, Leo Teixeira, Robert Jerdea, David Paraschiv, Adi Chică-Rosa, Alin Boțogan, Rareș Manolache, Rareș Leescu, Rodrigo Martins, Mario Ioniță, Mark Țuțu, Marius Costache, Augustin Dumitrache, Andres Dumitrescu, Sergiu Hanca, Liviu Argeșanu, Adam Zaian, Israel Dele.
Trei dintre transferurile verii, costaricanul Bran Flores, argentinianul Lucho Vega și azerul Cal Huseynov, vor face joncțiunea cu lotul condus de Ricardo Sousa direct in Polonia.
Altfel, in lot se regăsesc si doi jucători noi, fundașul central olandez Adam Zaian (22 ani, ultima dată la MVV Mastrich) și mijlocașul nigerian Dele Israel (24 ani, ultima dată la Sigma Olomouc), primul fiind aproape să semneze un angajament cu formația noastră, iar cel de-al doilea urmând să fie evaluat la următoarele antrenamente.
Delegația „lupilor” își va stabili cartierul general la Mistral Sport Hotel din Gniewino, iar pe parcursul cantonamentului vor fi programate și cel puțin trei jocuri de verificare.






