Debut cu Universitatea Cluj, pe „Ilie Oană”!

Astăzi a fost stabilit programul competitional al ediției 2023-2024 din Superliga. Petrolul va lua startul, în noul sezon, pe teren propriu, urmând ca, la debut, să o aibă ca adversară pe Universitatea Cluj. Meciurile primei etape se vor disputa în intervalul 14-17 iulie.

Iată, însă, programul complet al turului sezonului regulat:

Etapa 1:

AFC Hermannstadt – Farul Constanța

CFR Cluj – Poli Iași

Oțelul Galați – UTA Arad

Dinamo București – Universitatea Craiova

U Craiova 1948 – FCSB

Rapid București – Sepsi

Petrolul Ploiești – Universitatea Cluj

FC Voluntari – FC Botoșani

Etapa 2:

Poli Iaşi – AFC Hermannstadt
UTA Arad – CFR Cluj
Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi
FCSB – Dinamo București
Sepsi Sf. Gheorghe – FCU Craiova 1948
Universitatea Cluj – Rapid București
FC Botoşani – Petrolul Ploiești
Farul Constanța – FC Voluntari

Etapa 3:

AFC Hermannstadt – UTA Arad
CFR Cluj – Universitatea Craiova
Oţelul Galaţi – FC FCSB
Dinamo București – Sepsi Sf. Gheorghe
FCU Craiova 1948 – Universitatea Cluj
Rapid București – FC Botoşani
Petrolul Ploiești – FC Voluntari
Farul Constanța – Poli Iaşi

Etapa 4:

Universitatea Craiova – AFC Hermannstadt
FC FCSB – CFR Cluj
Sepsi Sf. Gheorghe – Oţelul Galaţi
Universitatea Cluj – Dinamo București
FC Botoşani – FCU Craiova 1948
FC Voluntari – Rapid București
UTA Arad – Poli Iaşi
Petrolul Ploiești – Farul Constanța

Etapa 5:

AFC Hermannstadt – FC FCSB
CFR Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe
Oţelul Galaţi – Universitatea Cluj
Dinamo București – FC Botoşani
FCU Craiova 1948 – FC Voluntari
Poli Iaşi – Universitatea Craiova
Rapid București – Petrolul Ploiești
Farul Constanța – UTA Arad

Etapa 6

Sepsi Sf. Gheorghe – AFC Hermannstadt
Universitatea Cluj – CFR Cluj
FC Botoşani – Oţelul Galaţi
FC Voluntari – Dinamo București
FC FCSB – Poli Iaşi
Petrolul Ploiești – FCU Craiova 1948
Universitatea Craiova – UTA Arad
Rapid București – Farul Constanța

Etapa 7:

AFC Hermannstadt – Universitatea Cluj
CFR Cluj – FC Botoşani
Oţelul Galaţi – FC Voluntari
Poli Iaşi – Sepsi Sf. Gheorghe
Dinamo București – Petrolul Ploiești
UTA Arad – FC FCSB
FCU Craiova 1948 – Rapid București
Farul Constanța – Universitatea Craiova

Etapa 8:

FC Botoşani – AFC Hermannstadt
FC Voluntari – CFR Cluj
Universitatea Cluj – Poli Iaşi
Petrolul Ploiești – Oţelul Galaţi
Sepsi Sf. Gheorghe – UTA Arad
Rapid București – Dinamo București
FC FCSB – Universitatea Craiova
FCU Craiova 1948 – Farul Constanța

Etapa 9:

AFC Hermannstadt – FC Voluntari
Poli Iaşi – FC Botoşani
CFR Cluj – Petrolul Ploiești
UTA Arad – Universitatea Cluj
Oţelul Galaţi – Rapid București
Universitatea Craiova – Sepsi Sf. Gheorghe
Dinamo București – FCU Craiova 1948
Farul Constanța – FC FCSB

Etapa 10:

Petrolul Ploiești – AFC Hermannstadt
FC Voluntari – Politehnica Iaşi
FC Botoşani – UTA Arad
Rapid București – CFR Cluj
Universitatea Cluj – Universitatea Craiova
FCU Craiova 1948 – Oţelul Galaţi
Sepsi Sf. Gheorghe – FC FCSB
Dinamo București – Farul Constanța

Etapa 11:

AFC Hermannstadt – Rapid București
Politehnica Iaşi – Petrolul Ploiești
UTA Arad – FC Voluntari
Universitatea Craiova – FC Botoşani
CFR Cluj – FCU Craiova 1948
FC FCSB – Universitatea Cluj
Oţelul Galaţi – Dinamo București
Farul Constanța – Sepsi Sf. Gheorghe

Etapa 12:

FCU Craiova – AFC Hermannstadt
Rapid București – Politehnica Iaşi
Petrolul Ploiești – UTA Arad
FC Voluntari – Universitatea Craiova
FC Botoşani – FC FCSB
Dinamo București – CFR Cluj
Universitatea Cluj – Sepsi Sf. Gheorghe
Oţelul Galaţi – Farul Constanța

Etapa 13:

AFC Hermannstadt – Dinamo București
Poli Iaşi – FCU Craiova 1948
UTA Arad – Rapid București
Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești
FC FCSB – FC Voluntari
Sepsi Sf. Gheorghe – FC Botoşani
CFR Cluj – Oţelul Galaţi
Farul Constanța – Universitatea Cluj

Etapa 14:

Oţelul Galaţi – AFC Hermannstadt
Dinamo București – Politehnica Iaşi
FCU Craiova 1948 – UTA Arad
Rapid București – Universitatea Craiova
Petrolul Ploiești – FCSB
FC Voluntari – Sepsi Sf. Gheorghe
FC Botoşani – Universitatea Cluj
CFR Cluj – Farul Constanța

Etapa 15:

AFC Hermannstadt – CFR Cluj
Politehnica Iaşi – Oţelul Galaţi
UTA Arad – Dinamo București
Universitatea Craiova – FCU Craiova
FCSB – Rapid București
Sepsi Sf. Gheorghe – Petrolul Ploiești
Universitatea Cluj – FC Voluntari
Farul Constanța – FC Botoşani

Următorul meci

Meciuri

DatăEvenimentOră/Rezultat

Clasament

LocClubMPct
13064
23055
33053
43049
53043