Debut pe „Ilie Oană”, cu Sportul Snagov

La sediul Federaţiei Române de Fotbal s-a stabilit, în această dimineaţă, ţintarul ediţiei 2018-2019 a eşalonului secund. FC Petrolul Ploieşti va debuta, în campionat, pe teren propriu, urmând să întâlnească în prima etapă formaţia ilfoveană Sportul Snagov. Campionatul va începe pe data de 4 august, iar turul se va încheia pe 28 noiembrie, însă, în prima jumătate a lunii decembrie, vor fi programate şi primele două runde din retur.

Iată, mai jos, programul complet al turului de campionat:

ETAPA I – 4 august 2018

ACS Energeticianul – Luceafărul Oradea

ASU Politehnica Timişoara – Chindia Târgovişte

Universitatea Cluj – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Pandurii Târgu Jiu

FC Argeş – CS Baloteşti

FC Petrolul Ploieşti – Sportul Snagov

CS Mioveni – Academica Clinceni

Daco-Getica Bucureşti – UTA Arad

SSC Farul Constanţa – ACS Poli Timişoara

Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

Etapa II – 11 august 2018

Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

ACS Poli Timişoara – Dacia Unirea Brăila

UTA Arad – SSC Farul Constanţa

Academica Clinceni – Daco-Getica Bucureşti

Sportul Snagov – CS Mioveni

CS Baloteşti – FC Petrolul Ploieşti

Pandurii Târgu Jiu – FC Argeş

Metaloglobus – Aerostar Bacău

Chindia Târgovişte – Universitatea Cluj

ACS Energeticianul – ASU Politehnica Timişoara

Etapa III – 18 august 2018

ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea

Universitatea Cluj – ACS Energeticianul

Aerostar Bacău – Chindia Târgovişte

FC Argeş – Metaloglobus

FC Petrolul Ploieşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Mioveni – CS Baloteşti

Daco-Getica Bucureşti – Sportul Snagov

SSC Farul Constanţa – Academica Clinceni

Dacia Unirea Brăila – UTA Arad

Ripensia Timişoara – ACS Poli Timişoara

Etapa IV – 25 august 2018

Luceafărul Oradea – ACS Poli Timişoara

UTA Arad – Ripensia Timişoara

Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

Sportul Snagov – SSC Farul Constanţa

CS Baloteşti – Daco-Getica Bucureşti

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni

Metaloglobus Bucureşti – FC Petrolul Ploieşti

Chindia Târgovişte – FC Argeş

ACS Energeticianul – Aerostar Bacău

ASU Politehnica Timişoara – Universitatea Cluj

Etapa V – 1 septembrie 2018

Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea

Aerostar Bacău – ASU Politehnica Timişoara

FC Argeş – ACS Energeticianul

FC Petrolul Ploieşti – Chindia Târgovişte

CS Mioveni – Metaloglobus

Daco-Getica Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

SSC Farul Constanţa – CS Baloteşti

Dacia Unirea Brăila – Sportul Snagov

Ripensia Timişoara – Academica Clinceni

ACS Poli Timişoara – UTA Arad

Etapa VI – 8 septembrie 2018

Luceafărul Oradea – UTA Arad

Academica Clinceni – ACS Poli Timişoara

Sportul Snagov – Ripensia Timişoara

CS Baloteşti – Dacia Unirea Brăila

Pandurii Târgu Jiu – SSC Farul Constanţa

Metaloglobus – Daco-Getica Bucureşti

Chindia Târgovişte – CS Mioveni

ACS Energeticianul – FC Petrolul Ploieşti

ASU Politehnica Timişoara – FC Argeş

Universitatea Cluj – Aerostar Bacău

Etapa VII – 15 septembrie 2018

Aerostar Bacău – Luceafărul Oradea

FC Argeş – Universitatea Cluj

FC Petrolul Ploieşti – ASU Politehnica Timişoara

CS Mioveni – ACS Energeticianul

Daco-Getica Bucureşti – Chindia Târgovişte

SSC Farul Constanţa – Metaloglobus

Dacia Unirea Brăila – Pandurii Târgu Jiu

Ripensia Timişoara – CS Baloteşti

ACS Poli Timişoara – Sportul Snagov

UTA Arad – Academica Clinceni

Etapa VIII – 22 septembrie 2018

Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

Sportul Snagov – UTA Arad

CS Baloteşti – ACS Poli Timişoara

Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

Metaloglobus – Dacia Unirea Brăila

Chindia Târgovişte – SSC Farul Constanţa

ACS Energeticianul – Daco-Getica Bucureşti

ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

Universitatea Cluj – FC Petrolul Ploieşti

Aerostar Bacău – FC Argeş

Etapa IX – 29 septembrie 2018

FC Argeş – Luceafărul Oradea

FC Petrolul Ploieşti – Aerostar Bacău

CS Mioveni – Universitatea Cluj

Daco-Getica Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara

SSC Farul Constanţa – ACS Energeticianul

Dacia Unirea Brăila – Chindia Târgovişte

Ripensia Timişoara – Metaloglobus

ACS Poli Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

UTA Arad – CS Baloteşti

Academica Clinceni – Sportul Snagov

Etapa X – 6 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – Sportul Snagov

CS Baloteşti – Academica Clinceni

Pandurii Târgu Jiu – UTA Arad

Metaloglobus – ACS Poli Timişoara

Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

ACS Energeticianul – Dacia Unirea Brăila

ASU Politehnica Timişoara – SSC Farul Constanţa

Universitatea Cluj – Daco-Getica Bucureşti

Aerostar Bacău – CS Mioveni

FC Argeş – FC Petrolul Ploieşti

Etapa XI – 10 octombrie 2018

FC Petrolul Ploieşti – Luceafărul Oradea

CS Mioveni – FC Argeş

Daco-Getica Bucureşti – Aerostar Bacău

SSC Farul Constanţa – Universitatea Cluj

Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara

Ripensia Timişoara – ACS Energeticianul

ACS Poli Timişoara – Chindia TârgovişteUTA Arad – Metaloglobus

Academica Clinceni – Pandurii Târgu Jiu

Sportul Snagov – CS Baloteşti

Etapa XII – 13 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – CS Baloteşti

Pandurii Târgu Jiu – Sportul Snagov

Metaloglobus – Academica Clinceni

Chindia Târgovişte – UTA Arad

ACS Energeticianul – ACS Poli Timişoara

ASU Politehnica Timişoara – Ripensia Timişoara

Universitatea Cluj – Dacia Unirea Brăila

Aerostar Bacău – SSC Farul Constanţa

FC Argeş – Daco-Getica Bucureşti

FC Petrolul Ploieşti – CS Mioveni

Etapa XIII – 20 octombrie 2018

CS Mioveni – Luceafărul Oradea

Daco-Getica Bucureşti – FC Petrolul Ploieşti

SSC Farul Constanţa – FC Argeş

Dacia Unirea Brăila – Aerostar Bacău

Ripensia Timişoara – Universitatea Cluj

ACS Poli Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

UTA Arad – ACS Energeticianul

Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

Sportul Snagov – Metaloglobus

CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV – 27 octombrie 2018

Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu

Metaloglobus – CS Baloteşti

Chindia Târgovişte – Sportul Snagov

ACS Energeticianul – Academica Clinceni

ASU Politehnica Timişoara – UTA Arad

Universitatea Cluj – ACS Poli Timişoara

Aerostar Bacău – Ripensia Timişoara

FC Argeş – Dacia Unirea Brăila

FC Petrolul Ploieşti – SSC Farul Constanţa

CS Mioveni – Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV – 3 noiembrie 2018

Daco-Getica Bucureşti – Luceafărul Oradea

SSC Farul Constanţa – CS Mioveni

Dacia Unirea Brăila – FC Petrolul Ploieşti

Ripensia Timişoara – FC Argeş

ACS Poli Timişoara – Aerostar Bacău

UTA Arad – Universitatea Cluj

Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

Sportul Snagov – ACS Energeticianul

CS Baloteşti – Chindia Târgovişte

Pandurii Târgu Jiu – Metaloglobus

Etapa XVI – 10 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea – Metaloglobus

Chindia Târgovişte – Pandurii Târgu Jiu

ACS Energeticianul – CS Baloteşti

ASU Politehnica Timişoara – Sportul Snagov

Universitatea Cluj – Academica Clinceni

Aerostar Bacău – UTA Arad

FC Argeş – ACS Poli Timişoara

FC Petrolul Ploieşti – Ripensia Timişoara

CS Mioveni – Dacia Unirea Brăila

Daco-Getica Bucureşti – SSC Farul Constanţa

Etapa XVII – 17 noiembrie 2018

SSC Farul Constanţa – Luceafărul Oradea

Dacia Unirea Brăila – Daco-Getica Bucureşti

Ripensia Timişoara – CS Mioveni

ACS Poli Timişoara – FC Petrolul Ploieşti

UTA Arad – FC Argeş

Academica Clinceni – Aerostar Bacău

Sportul Snagov – Universitatea Cluj

CS Baloteşti – ASU Politehnica Timişoara

Pandurii Târgu Jiu – ACS Energeticianul

Metaloglobus – Chindia Târgovişte

Etapa XVIII – 24 noiembrie 2018

Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

ACS Energeticianul – Metaloglobus

ASU Politehnica Timişoara – Pandurii Târgu Jiu

Universitatea Cluj – CS Baloteşti

Aerostar Bacău – Sportul Snagov

FC Argeş – Academica Clinceni

FC Petrolul Ploieşti – UTA Arad

CS Mioveni – ACS Poli Timişoara

Daco-Getica Bucureşti – Ripensia Timişoara

SSC Farul Constanţa – Dacia Unirea Brăila

Etapa XIX – 28 noiembrie 2018

Dacia Unirea Brăila – Luceafărul Oradea

Ripensia Timişoara – SSC Farul Constanţa

ACS Poli Timişoara – Daco-Getica Bucureşti

UTA Arad – CS Mioveni

Academica Clinceni – FC Petrolul Ploieşti

Sportul Snagov – FC Argeş

CS Baloteşti – Aerostar Bacău

Pandurii Târgu Jiu – Universitatea Cluj

Metaloglobus – ASU Politehnica Timişoara

Chindia Târgovişte – ACS Energeticianul

*În decembrie 2018 se vor juca şi două etape din retur, apoi campionatul se va relua cu etapa a 22-a, pe 23 februarie 2019, şi se va încheia pe 1 iulie 2019.

Programul etapelor returului:

Etapa a 20-a – 1 decembrie 2018

Etapa a 21-a – 8 decembrie 2018

Etapa a 22-a – 23 februarie 201

Etapa a 23-a – 2 martie 201

Etapa a 24-a – 9 martie 2019

Etapa a 25-a – 16 martie 2019

Etapa a 26-a – 23 martie 2019

Etapa a 27-a – 30 martie 2019

Etapa a 28-a – 6 aprilie 2019

Etapa a 29-a – 13 aprilie 2019

Etapa a 30-a – 17 aprilie 2019

Etapa a 31-a – 20 aprilie 2019

Etapa a 32-a – 27 aprilie 2019

Etapa a 33-a – 4 mai 2019

Etapa a 34-a – 11 mai 2019

Etapa a 35-a – 15 mai 2019

Etapa a 36-a – 18 mai 2019

Etapa a 37-a – 25 mai 2019

Etapa a 38-a – 1 iunie 2019

Următorul meci

FC Petrolul Ploiești vs FC U Craiova 1948 (On time)

Stadion Ilie Oană
Liga 2

Clasament

LocClubMPct
1717
2816
3814
4714
5713