FC Argeș și FC Petrolul, câștigătoarele primei ediții a „Trofeului Ilie Oană”!

S-au incheiat cele trei zile pline de pasiune și bucurie pentru micii fotbaliști participanți la prima editie a „Trofeului Ilie Oană”, competiție rezervată juniorilor „U12”.

FC Argeș și FC Petrolul Ploiești au fost marele câștigătoare, piteștenii triumfând în faza națională a întrecerii, după o victorie în finală cu 2-1 în fața lui FCU 1948 Craiova, iar “lupisorii” în cea județeană, după ce s-a impus, scor 2-0, în confruntarea din ultimul act, cu Șc. de Fotbal AC Toader Ploiești!

De remarcat și „bronzul” obținut de către petroliști în faza națională, la capătul unui meci dramatic în compania Rapidului, decis doar după loviturile de departajare!

Iată, însă, rezultatele jocurilor disputate astăzi, în ultima zi, în fazele finale ale turneului, precum și distincțiile individuale, medaliile, cupele și diplomele fiind acordate de către Mircea Dridea, Eduard Iuhasz, Gheorghe Liliac, Haralambie Ion. Daniel Chiriță și Claudiu Tudor.

Faza județeană

Finala pentru locurile 3-4
MX Pro Academy – ACS Hagianu Mircea Junior Câmpina 7-0

Finala pentru locurile 1-2
FC Petrolul – Școala de Fotbal AC Toader Ploiesti 2-0

Marcatori: Nicholas Stan, Yanis Zevedei.

Lotul FC Petrolul Ploiești: Yanis Trifu, Andrei Vasile, Alexandru Ionescu, Yanis Zevedei, Mario Cheșcheș, Dragoș Suciu, Iustinian Anghel, Raul Paraschiv, Adrian Moraru, Andrei Bădicu, David Ghioca, Raul Ioniță, Matyas Dobroiu, Nicholas Stan, Mihai Ene, Radu Bordei.

Clasament faza județeană

1. FC Petrolul Ploiești

2. Șc. de fotbal AC Toader Ploiești

3. MX Pro Academy Ploiești

4. ACS Hagianu Mircea Junior Câmpina

5. Petrosport Ploiești

6. Petrolul 95 Ploiești

7. CSM Ploiești

8. Tricolorul Breaza.

Faza națională

Semifinale

FC Petrolul Ploiești – FC Argeș 1-3

Marcator: Denis Andreescu.

Rapid București – FCU 1948 Craiova 0-2

Finala pentru locurile 7-8

CFR Cluj – Dinamo București 1-2

Finala pentru locurile 5-6

CSA Steaua – UTA Arad 0-0 (2-3, după loviturile de departajare)

Finala pentru locurile 3-4
FC Petrolul – Rapid București 1-1 (3-2 la loviturile de departajare)

Marcator: David Sima. La loviturile de departajare au transformat David Sima, Vlad Milu, Vlad Popa.

Lotul echipei FC Petrolul: Mădălin Radu, Ianis Dogaru, Vlad Milu, Carol Dumitrache, Claudiu Năstase, David Enache, Filip, Sergiu Dinu, Lucas Tudor, Ayan Stoica, Antonio Copilu, Denis Andreescu, Alexandru Vizireanu, Vlad Popa și David Sima.

Finala pentru locurile 1-2
FC Argeș  FCU 1948 Craiova 2-1

Clasament:

1. FC Argeș

2. FCU 1948 Craiova

3. FC Petrolul Ploiești

4. Rapid București

5. UTA Arad

6. CSA Steaua

7. Dinamo București

8. CFR Cluj

Premii individuale

Faza județeană

Golgheter – Eric Lungu (MX Pro Academy)
Cel mai bun portar – Ianis Trifu (FC Petrolul)
Cel mai tehnic jucător – Adi Moraru (FC Petrolul)
…….
Faza națională

Golgheter – Denis Andreescu (FC Petrolul)
Cel mai bun portar – Madalin Radu (FC Petrolul)
Cel mai tehnic jucător – Iustin Ispas (FC Argeș)

Felicitari copiilor, antenorilor, organizatorilor și mulțumiri tuturor celor care ne-au fost alaturi la aceasta superbă competiție juvenilă.

Următorul meci

Meciuri

DatăEvenimentOră/Rezultat

Clasament

LocClubMPct
13064
23055
33053
43049
53043