„Trofeul Ilie Oană”, Ediția 1 – Rezultatele zilei a doua

O nouă zi intensă, atât pe „Ilie Oană” cât și la Strejnic, cu meciuri pe „muchie de cuțit” ce au decis echipele calificate în fazele superioare are „Trofeului Ilie Oană”, Ediția 1.

Rapid București, FC Petrolul (din Grupa A), FC Argeș și FCU 1948 Craiova (din Grupa B) sunt formațiile care, în urma rezultatelor de astăzi, au obținut biletele pentru „careul de ași” al competiției, faza națională. Petroliștii s-au clasat pe poziția secundă în grupă, după ce au pierdut, dimineața, duelul cu Rapid București (0-1), dar au câștigat, seara, de o manieră categorică, întâlnirea cu Dinamo București (scor 5-0, marcatori Alexandru Vizireanu, David Sima și Denis Andreescu/2), și vor juca, mâine, de la ora 10.00, semifinala cu FC Argeș, echipa clasată pe primul loc în ierarhia Grupei B!

În turneul echipelor din județ s-a ajuns până în pragul ultimului act, după ce, astăzi, au fost programate jocurile ultimei etape a grupelor și, mai apoi, semifinalele. Petrolul a câștigat Grupa A, după o victorie clară cu Petrosport (scor 3-0, marcatori Adrian Moraru/2 și Yanis Zevedei), iar mai apoi a tranșat și semifinala cu ACS Hagianu Mircea Junior Câmpina (scor 2-0, marcatori Adrian Moraru și Dragoș Suciu). În meciul decisiv pentru trofeu, „lupișorii” vor juca cu Școala de Fotbal AC Toader Ploiești, formație care, în penultimul act, a câștigat, după loviturile de departajare, în fața lui MX Pro Academy Păulești! Atât finala mică, cât și cea mare, se vor disputa duminică, pe „Ilie Oană”, de la orele 14.00, respectiv. 15.00.

Toate rezultatele zilei:

Trofeul „Ilie Oană”, Ediția 1 (faza națională)

Grupa A

Etapa a 2-a

FC Petrolul – Rapid București 0-1

Dinamo București – CFR Cluj 0-1

Etapa a 3-a

FC Petrolul – Dinamo București 5-0

CFR Cluj – Rapid București 2-2

Clasament

  1. Rapid București     3  2   1    0   8-2      7
  2. FC Petrolul              3  2   0    1   7-1      6
  3. CFR Cluj                   3  1   1    1   1-2       3
  4. Dinamo București   3  0   0   3   0-11   0

Grupa B

Etapa a 2-a

UTA Arad – FCU 1948 Craiova 1-1

CSA Steaua – FC Argeș 0-4

Etapa a 3-a

FCU 1948 Craiova – FC Argeș 1-1

CSA Steaua – UTA Arad 2-2

Clasament

  1. FC Argeș                    3  2  1   0   7-2   7
  2. FCU 1498 Craiova   3  1  2   0   5-2   5
  3. UTA Arad                  3  0  2   1   4-5   2
  4. CSA Steaua               3   0  1   2   2-10 1

Programul de duminică

Semifinale pentru locurile 5-8

Ora 09.30: CFR Cluj – CSA Steaua

Ora 09.30: Dinamo București – UTA Arad

Semifinale pentru locurile 1-2

Ora 10.30: Rapid București – FCU 1948 Craiova

Ora 10.30: FC Petrolul – FC Argeș

Finala pentru locurile 7-8

Ora 11.30

Finala pentru locurile 5-6

Ora 11.30

Finala pentru locurile 3-4

Ora 14.00

Finala pentru locurile 1-2

Ora 16.00

Trofeul „Ilie Oană”, Ediția 1 (faza județeană)

Grupa A

Etapa a 3-a

FC Petrolul – Petrosport Ploiești 3-0

Șc. de Fotbal AC Toader Ploiești – Petrolul 95 Ploiești 2-1

Clasament

  1. FC Petrolul                   3   1   2   0   4-1   5

2. Șc. Fotbal AC Toader 3   1   2   0   3-2   5

3. Petrosport Ploiești      3   1   1   1   5-6   4

  1. Petrolul 95                    3  0   1   2   4-6   1

Grupa B

Etapa a 3-a

ACS Hagianu Mircea Junior Câmpina – Tricolorul Breaza 2-1

MX Pro Academy Păulești – CSM Ploiești 3-0

Clasament

  1. MX Pro Academy   3  3   0  0  13-0    9
  2. HMJ Câmpina        3  2   0  1    3-7     6
  3. CSM Ploiești           3  1   0  2    3-5     3
  4. Tricolorul Breaza   3  0   0  3   1-12  0

Semifinale

FC Petrolul – ACS Hagianu Mircea Junior Câmpina 2-0

Șc. de Fotbal AC Toader Ploiești – MX Pro Academy Păulești 0-0 (6-5 după loviturile de pedeapsă)

Meciurile de duminică

Finala pentru locurile 3-4

Ora 14.00: MX Pro Academy Păulești – ACS Hagianu Mircea Junior Câmpina

Finala pentru locurile 1-2

Ora 15.00: FC Petrolul – Șc. de Fotbal AC Toader Ploiești

 

Următorul meci

Meciuri

DatăEvenimentOră/Rezultat

Clasament

LocClubMPct
13064
23055
33053
43049
53043