21
oct.
2018

Daco-Getica București vs FC Petrolul Ploiești

Petrolul a regăsit gustul victoriei, impunându-se, astăzi, cu scorul de 2-1, pe terenul lui Daco-Getica Bucureşti. A fost cel de-al treilea succes extern al sezonului, conturat după „dubla” lui Sergiu Arnăutu, revenit, cu această ocazie, în prima garnitură a „galben-albaştrilor”. Petrolul a început bine meciul de pe arena „Juventus” şi a reuşit să puncteze rapid,...
Mai mult
24
aug.
2018

Metaloglobus Bucuresti vs FC Petrolul Ploiești

Petrolul a pierdut meciul disputat, în această după-amiază, în deplasare cu Metaloglobus Bucureşti, suferind, astfel, primul eşec stagional. Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0, cu reuşita semnată în prelungirile primei părţi de către Ştefan, “lupii” având, în repriza a doua, un gol anulat eronat pe motiv de ofsaid. După două victorii consecutive ce păreau...